’Bu durum Alman ve İngiliz tur operatörlerini de ilgilendiriyor‘

RaxneL

La Vida Loca
 Araştırma Geliştirme Ekibi
 İçerik Ekibi Sorumlusu
Katılım
27 Ocak 2013
Mesajlar
14,867
Puanları
38
Konum
Balıkesir
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleştirdiği temasların ardından açıklamalarda bulundu.


Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Berlin’deki temaslarının ardından Libya, AB’nin seyahat uyarısı ve Almanya’nın 1 Temmuz’da üstleneceği AB dönem başkanlığıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

''Turist sezonu geldi, tedbirlerin esnetildiği ikinci aşamaya geçtik''

Türkiye’nin koronavirüs konusunda sıkı tedbirler aldığını söyleyen İbrahim Kalın, salgının tam olarak bitmediğini ve tedbirlerin uygulanmaya devam ettiğini kaydetti. Turist sezonunun geldiğini ve Türkiye’nin yavaş yavaş tedbirlerin esnetildiği ikinci aşamaya geçtiğini belirten İbrahim Kalın, ‘’Dikkatli bir şekilde bu sağlık kurallarını uyguladığımız müddetçe de artık insan hareketliğinin normalleşmesi de beklenen bir durum." şeklinde konuştu.

Türkiye’nin aldığı tedbirlerle turizme hazır olduğunu kaydeden Kalın, bu durumu muhataplarına ilettiklerini söyledi.

''Bu durum Alman tur operatörlerini ve Alman şirketleri de ilgilendiriyor''

Almanya’nın AB’nin Türkiye’ye dönük seyahat uyarısının sadece Türk tur operatörlerini ilgilendirmediğini belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, ‘’Bu durum Alman tur operatörlerini ve Alman şirketlerini de ilgilendiriyor. Almanların da orada (Türkiye) yatırımları var. Aynı şekilde İngilizlerin ve başka ülkelerin de. Biz bu hareketliliği (turizm) sağlık kuralları çerçevesinde yönetmenin mümkün olduğuna inanıyoruz. Türkiye bu konuda hazır, kendine güveniyor.’’ ifadelerini kullandı.

Türkiye’deki otellerin, turizm beldelerinin, seyahat acentelerinin, hava yolu şirketlerinin ve otobüslerin kuralları ve koşulları yerine getirecek şekilde dizayn edildiğini belirten İbrahim Kalın, Türkiye’de uygulanan sertifika sistemine dikkat çekti.


''Yerinde inceleme yapabilirler''

Kalın turizmle ilgili son olarak; hazırlıkları ve çalışmaları görmek için bu ülkelerin yetkililerinin ve tur operatörlerinin Türkiye’de yerinde incelemeler yapabileceklerini kaydetti.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. -
Üst