Eski Bilgisayarlarda CS:GO FPS Arttırma İpuçları 2020

Phanda

New member
 İçerik Ekibi
Katılım
16 Haz 2020
Mesajlar
19
Puanları
3
Her geçen gün biraz daha eskiyen oyun ekipmanlarımızın bizi yarı yolda bırakmaması veya yeterlilik anlamında sorun çıkarmaması için optimize etmemiz gerekiyor. Ancak, optimize edilmeyince ne yazık ki düşük FPS'ler görünüyor. Bunun nedeni eski bir sisteme sahip olmanızın yanı sıra bilgisayarınızda küçük hileler yapmamanız dan kaynaklı. CS:GO FPS arttırma ipuçları için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

CS:GO FPS Arttırma İpuçları 2020

Bilgisayarınızdan ciddi anlamda verim alabilmeniz için gereksiz bir şekilde arkada yapılan işlemleri sonlandırmalısınız veya kullanmadığınız eklentileri kaldırmalısınız bu bilgisayarınızdan alacağınız FPS değerlerini arttıran başlıca bir bir konudur. Devamında oyun içi ayarlarını iyi bir şekilde yapmanız oyundaki başarılarınızı doğrudan etkilemektedir. Dilerseniz bu konularla nasıl başa çıkılır bunları sırayla listeleyim.

1. Bilgisayarınızdaki Gereksiz Programları Kaldırın

Eğer bir Windows bilgisayar kullanıyorsanız içerisinde kullanmadığınız onlarca eklenti ile geldiğini biliyorsunuzdur. Bu kullanmadığınız eklentileri 30 dakika civarından bir zaman ayırarak kaldırabilirsiniz. Öncelikli olarak işe Windows Başlangıç sekmesinden başlayın.

2. Oyun İçi Performans Ayarlarını Yapılandırın

CS:GO da daha iyi FPS sonuçları almak istiyorsanız yapmanız gerek tek işlem bilgisayarınızı optimize etmek değildir, ayrıca oyun içindeki performans ayarlarını da bilgisayar özelliklerine göre yapılandırmanız gerekiyor bu işlem için oyunun içerisinde yer alan ayarlar menüsünü inceleyebilirsiniz.

3. İnternet Bağlantınızı Kablo İle kullanın

İster dizüstü bilgisayar, isterseniz de masaüstü bir bilgisayar kullanın hiç fark etmez. İnternet bağlantınızı Wi-fi yerine ara kablosu ile kullanmanız internet hızınızı arttıracaktır ve oyundan daha iyi sonuçlar alacaksınız. Çoğu zaman Wi-fi internet bağlantılarında gecikme yaşanabilir bu durumun önüne geçmek oyun içindeki performansınızı doğrudan etkileyecektir.
 

Users Who Are Viewing This Konu (Users: 0, Guests: 1)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. -
Üst